Inteligentne biustonosze niedługo na rynku

OM Signal biustonosz

Ostatnio bycie „fit” jest w modzie – coraz więcej osób zaczyna systematycznie uprawiać sport oraz utrzymywać zdrową i zbilansowaną dietę. Dlatego wraz z rozwojem technologicznym, na rynku zaczęło pojawiać się coraz więcej urządzeń i aplikacji na smartfony umożliwiających śledzenie aktywności sportowej użytkowników.

OM Signal T-Shirt
OM Signal T-Shirt

Pod kątem ilości spalonych kalorii, pokonanych kilometrów, tempa czy pomiaru tętna, inteligentna technologia powoli wypiera specjalistyczne urządzenia. Obecnie, żadnego biegacza nie dziwią gadżety takie jak sportbandy oraz buty z wbudowanymi chipami używane do mierzenia podstawowych parametrów biegu.
Dodatkowo aplikacje sportowe pozwalają na publikację danych z treningu w Internecie, co ma zwiększać motywację do kolejnych treningów.


Smart-ubrania przestają być fikcją

OMsignal jest pionierem w cyfryzacji ubrań sportowych, które pobierają sygnały z organizmu, przenosząc je do zintegrowanej biometrycznej platformy. W 2014 roku firma odniosła spory sukces dzięki kolekcji inteligentnych T-shirtów dla mężczyzn, sprzedawanych wraz z OM Smart Boxem i aplikacją na smartfony.

Sama koszulka wykonana została z szybkoschnącego materiału, a jej krój zwiększa wydajność mięśni i pomaga im się szybciej regenerować. Z kolei OM Smart Box, umieszczany w koszulce, według producenta jest lekki i posiada wodoodporną powłokę. Pozwala ona zbierać dane podczas każdego rodzaju treningu.

OM Signal T-Shirt
OM Signal T-Shirt

Dane przenoszone do aplikacji mobilnej są bardzo szczegółowe i dotyczą pracy serca, oddechu, treningów siłowych, ilości kroków i spalonych kalorii oraz poprzednich aktywności. OM T-shirt może być prany w pralce podobnie jak inne sportowe ubrania po wyjęciu OM Smart Boxa, który jednak pomimo wodoodpornej powłoki, nie jest całkowicie wodoodporny.


Inteligentne piersi?

Po sukcesie OM T-shirtów OMsignal otrzymało wiele wniosków od kobiet, które również chciały mieć możliwość śledzenia swojej aktywności fizycznej poprzez inteligentną część garderoby. Tym razem firma postawiła na produkt typowo damski – biustonosz.

Sports-bra_OMbra_app_technology_sportswear_dezeen_936_8

Znaczna część kobiet uprawiających sport wie, z jakim bólem wiąże się nieprawidłowo dobrany lub posiadający słaby system kompresji stanik sportowy. Dlatego OMsignal na podstawie badań biomechanicznych (mechanicznych aspektów ludzkiego wysiłku fizycznego) skonstruowało biustonosz uwzględniający zarówno budowę ciała kobiet, jak i poprawiający deficyty wielu modeli sportowych biustonoszy.

l.phpd

Nieprawidłowe dopasowanie obwodu stanika i niewygodne ramiączka to zmora większości kobiet. Tym samym zastosowana elastyczna tkanina ma dopasować się do obwodu pod biustem i odpowiednio podtrzymywać piersi podczas wysiłku fizycznego, a wstawki z meshu mają zapewnić przepuszczalność powietrza.

l.php

Ramiączka i zapięcia uchronią od obtarć i nieprzyjemnego uczucia wbijania się materiału w skórę. Innowacją w kroju tego sportowego biustonosza jest estetyka wykonania miseczek, które nie spłaszczają biustu, jak w większości tego typu staników, a dodatkowo posiadają wyjmowane wkładki umożliwiające wyrównanie asymetrii.

smart-sports-bra-ombra

Sportowy biustonosz OMbra, podobnie jak wcześniejsza kolekcja t-shirtów tego producenta, w zestawie ma zawierać OM Smart Box oraz aplikację mobilną kompatybilną z systemem operacyjnym iOS. Smart Box umieszcza się w łatwy sposób w małej kieszonce na przedłużonym obwodzie biustonosza, tuż pod miską (podczas prania stanika należy wyjąć Smart Boxa). Dane przesyłane są bezprzewodowo w czasie rzeczywistym do aplikacji w telefonie użytkowniczki.

Podobnie jak w męskiej kolekcji koszulek, mierzony jest puls (podczas wysiłku oraz w spoczynku), czas potrzebny do wyrównania pracy serca, ilość kroków i spalonych kalorii, analizowana jest również ilość oddechów na minutę. Nie jest konieczne zabieranie telefonu na trening, ponieważ OM Smart Box zapisuje dane i automatycznie przesyła je na smartfona, gdy ten znajdzie się w pobliżu. OM Smart Box ma poradzić sobie z pracą podczas 10 treningów lub całego dnia nieprzerwalnego użytkowania i dopiero wtedy będzie wymagał naładowania.

Premiera biustonosza OMbra przewidywana jest na wiosnę tego roku.Udostępnij:Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Reddit0Share on Tumblr0Digg thisShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *