Kaptur VR przyszłości- koncepcja technologi VR na rok 2020

Artefact Light Shadow Concept 2020

Headsety VR nie zawsze będą wyglądały tak, jak obecnie. Szybki postęp, jaki odbywa się w segmencie VR oraz wearable pokazuje, że znana nam technologia oraz jej zastosowania będą przechodzić szybką i burzliwą przemianę.

Projektanci ze studia Artefakt zaprezentowali swoje spojrzenie na urządzenia VR roku 2020. Wzięli udział w projekcie: „VR 2020: A more inclusive vision for virtual reality” i zaprezentowali swoje dwa koncepcyjne headsety o nazwach: Cień (Shadow) oraz Światło (Light).

Artefact Light Shadow Concept 2020

Obydwa koncepty skupiają się na tym, jak socjalizować technologię VR przy jednoczesnym zostawianiu użytkownikowi prywatności.

Cień jest headsetem, który skupia się na konstrukcji kaptura, który chroni użytkownika przed światem zewnętrznym i pozwala doświadczać wirtualnej rzeczywistości w sposób prywatny. Komputer i bateria mają zostać wbudowane w kaptur. Do zestawu dochodzą powiadomienia wibracyjne oraz mięśniowa neurostymulacja, która odbywać się będzie przez dołączane rękawy. Oczywiście cały majdan będzie wykrywał skomplikowane gesty i ruchy użytkownika.

Artefact Light Shadow Concept 2020

Studio Artefakt opracowało Cień przy współpracy z graczami, a środowisko ma zapewnić całkowitą wolność od kabli. Użytkownik Cienia będzie mógł łączyć się z innymi użytkownikami i graczami w odpowiednich społecznościach zapewnianych prawdopodobnie przez producenta.

Artefact Light Shadow Concept 2020

Drugą koncepcją studia są gogle VR o nazwie Światło. Projekt zakłada większą interakcje z najbliższym otoczeniem. Nie zasłania twarzy, pozwala na czytanie mimiki i gestów osoby używającej Światła. Sprzęt będzie posiadał przednia kamerę oraz bardzo przyjemny tryb udostępniania obrazów i wideo za pośrednictwem telefonów lub innych mobilnych urządzeń.

Artefact Light Shadow Concept 2020

Studio Artefakt wyobraża sobie, że Światło będzie używane przez całe rodziny i grupy przyjaciół, którzy chcą smakować wirtualną rzeczywistość, jednak przede wszystkim chcą robić to wspólnie. Głównymi cechami, które mają tworzyć ze Światła społecznie przyjazny sprzęt VR, to proste udostępnianie i ciągłe pozostawanie w kontakcie z najbliższym otoczeniem oraz ludźmi z wirtualnej rzeczywistości.


Udostępnij:Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Reddit0Share on Tumblr0Digg thisShare on LinkedIn0Pin on Pinterest1Email this to someonePrint this page

One thought on “Kaptur VR przyszłości- koncepcja technologi VR na rok 2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *