Kerv- za zakupy zapłacę… pierścionkiem?

Pierścionek Kerv

Kerv pozwala na płacenie w sklepach i restauracjach. Za jego pomocą kupimy bilet w środkach transportu publicznego i odblokujemy drzwi wejściowe. Wszystko to można wykonywać w miejscach, które wspierają technologię NFC.

Pierścionek Kerv
Pierścionek Kerv

W Polsce jest to dosyć mało popularna nowość, jednak z czasem, używanie technologii bliskiego zasięgu powinno stać się bardziej popularne.

Pierścień Kerv to pomyślnie sfinansowany projekt z Kickstartera. Producent zbiera obecnie preordery, a produkt ma zostać dostarczony do klientów do końca lipca.

Pierścionek Kerv
Pierścionek Kerv

Sprzęt ma kosztować 50 funtów. Nie jest to najdroższe wearables na rynku, ale biorąc pod uwagę jego skromne możliwości, kwota wydaje się zaporowa. Na dobrą sprawę to tylko ładnie zapakowany moduł NFC z paroma usprawnieniami.
Pierścionek Kerv
Pierścionek Kerv

Istotą Kerv’a jest prostota, łatwe używanie i dostępność. Nosząc taki pierścionek, można uniknąć grzebania w plecaku, torebce czy po kieszeniach w poszukiwaniu kluczy, albo portfela. Poza tym według producenta dosyć dobrze trzyma się na palcu, więc ewentualne zgubienie sprzętu raczej nie wchodzi w grę.

Pierścionek Kerv
Pierścionek Kerv

Kerv wykonany jest z tworzywa sztucznego z ceramiczną powłoką, dzięki czemu nie jest podatny na rysy. Wodoodporna, zwarta konstrukcja może nie jest szczytem kunsztu jubilerskiego, ale równocześnie nie można nazwać jej brzydką. Niski profil pierścionka i wyściółka z miękkiej gumy znacząco poprawiają wygodę noszenia. Kerv dostępny będzie w wielu różnych wariantach kolorystycznych i rozmiarach, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Pierścionek Kerv
Pierścionek Kerv

W Polsce taki sprzęt jest obecnie bezużyteczny, jednak wystarczy poczekać na upowszechnienie się technologii NFC poza środowiskiem urządzeń mobilnych, a rynek zaleje fala tego typu galanterii.Udostępnij:Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Reddit0Share on Tumblr0Digg thisShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

One thought on “Kerv- za zakupy zapłacę… pierścionkiem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *