Nowy patent Sony zatrzęsie rynkiem VR?

Sony rękawice VR

Premiera PlayStation VR już za nami. Teraz przyjdzie nam czekać na nowy kontroler, który razem z goglami wirtualnej rzeczywistości będzie tworzył komplementarną całość.

Sony rękawice VR

Sony zgłosiło do urzędu patentowego nowy projekt rękawic, dzięki którym poruszanie się po wirtualnej rzeczywistości będzie jeszcze bardziej interaktywne i zaawansowane.

Sony rękawice VR

Rękawiczki miałby składać się z 3 modułów. Pierwszy określałby położenie w przestrzeni palców, sposób ich ułożenia oraz ruchy. Drugim modułem byłby czujniki dotykowe umieszczone na prawie całej powierzchni rękawiczki. Trzeci moduł gromadziłby wszystkie informacje i przekazywał je do okularów VR. W ten sposób ruchy rękoma wpływałyby na to, co widzielibyśmy na ekranie.

Sony rękawice VR

Nowy patent Sony ma wychwytywać wykonywane gesty, takie jak stop, odbieranie telefonu, lub wykonanie zrzutu ekranu. Poza tym rękawiczki pozwolą na dotykanie i podnoszenie obiektów, czucie ich faktury, ściskanie, naciskanie oraz opuszczanie i rzucanie nimi.
Sony rękawice VR

Sony rękawice VR

Miejmy nadzieję, że projekt wejdzie w życie i doczekamy się pełnego zestawu VR, który odmieni oblicze gier wideo. Rozwój technologii wirtualnej rzeczywistości nabiera tempa, a ilość wypuszczanych ostatnio gier rośnie wykładniczo. Szykuje się przełom w świecie cyfrowej rozrywki?


Udostępnij:Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Reddit0Share on Tumblr0Digg thisShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *