Sensory na sztandze- dokąd zmierzasz treningu?

FORM Collar

W dobie fitness trackerów, smartwatchy i bandów, które monitorują aktywność fizyczną, twórcy FORM Collar obrali inną drogę.

Przerzucenie się z produktu typowo ubieralnego na urządzenie zakładane na sprzęt do ćwiczeń było dosyć ciekawym posunięciem. Kampania na Kickstarterze dobiega końca, a FORM Collar zostanie wypuszczony w cenie 250 dolarów.

Form Collar

Za tak niszowy sprzęt kierowany do wąskiego grona odbiorców, cena jest bardzo atrakcyjna. Ścisły rywal FORM Collar kosztuje około 1600 dolarów, a przy tym jest mniej funkcjonalny i kompaktowy.

FORM Collar pozwoli na dokładny pomiar faz rwania i podnoszenia ciężarów. Umieszczany na gryfie sztangi dokładnie zmierzy i zanotuje poszczególne etapy ćwiczenia, a wyniki będą prezentowane na ekranie urządzenia mobilnego w czasie rzeczywistym.

Form Collar

Dedykowana aplikacja jest prosta, czytelna i pozwoli na dokładny przegląd swoich poczynań na siłowni. Przez wgląd w dane zbierane przez FORM Collar, sportowiec może ćwiczyć mądrzej i wydajniej, a przede wszystkim widzi, nad którą fazą ruchu powinien popracować.

Urządzenie może być traktowane jako ciekawostka, zbędny gadżet lub wyrzucanie pieniędzy w błoto, jednak pozwala ono bardzo wnikliwie obserwować trening. Nie jest kierowane dla wszystkich, a pokuszą się o nie raczej zawodowcy lub fitness-geeky.

Form Collar

Tego typu akcje z Kickstartera uświadamiają mi, że wraz z rozwojem technologicznym, pojęcie sportu zatraca swoją pierwotną postać. Z jednej strony technologia przyczynia się do usprawnienia treningów i pchnięcia wielu dyscyplin na wyższy, lepszy poziom. Z drugiej strony- ile rzeczywiście jest sportu w sporcie, gdy większość zadań przejmuje za nas elektronika?Udostępnij:Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Reddit0Share on Tumblr0Digg thisShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *