Smartband Nex- pierwsza modularna smart opaska

Smartband nex

Elektronika modularna od ładnych paru lat inspiruje duże firmy i producentów, a konsumentom daje poczucie technologicznego powiewu świeżości. Możliwość dowolnego zamieniania, wymieniania, dodawania i usuwania elementów urządzeń to coś, co tygryski lubią najbardziej. Producenci słuchają konsumentów (oczywiście Ci fajni), a oferowana przez nich technologia przyzwyczaja nas do coraz większego lenistwa, władzy nad urządzeniem i jego funkcjonalnością.

Modularna opaska nex

Tak właśnie powstają modularne smartfony (np. Projekt Ara z 2007 roku), kamery (Craft), czy przeróżne zasilacze typu DIY. Teraz do tego grona dołączył modularny smartband- Nex. O ile we wspomnianych wyżej urządzeniach problemem najczęściej okazuje się zbytnie rozdrobnienie modułów lub niedopasowanie konstrukcyjne albo systemowe, o tyle pomysł modułowej opaski zdecydowanie może zażreć.

Modularna opaska nex

Oczywiście pomysł opaski ruszył na jednym z portali crowdfundingowych- serwisie Indiegogo. Sprzęcik od początku kwietnia można nabyć już za 90 dolarów, a pomysłodawcy zdecydowanie odrobili pracę domową.

Modularna opaska nex

Z tego, co widzimy na zdjęciach, smartband Nex może być wyposażony w 5 modułów. Możemy je dowolnie zmieniać i personalizować. Obecnie w opaskę możemy zaimplementować moduły monitorujące aktywność fizyczną, sterujące odtwarzaczem muzycznym, oraz współpracujące z serwisami streamującymi, takimi jak Spotify, czy IFTT. Poza tym możemy podpiąć moduł pozwalający na sterowanie smart domem, chmurą, czy platformami Nest lub Philips Hue.

Modularna opaska nex

Sterowanie ma się odbywać przez tapnięcia w poszczególne klocki, przesuwanie po nich palcem, a także zakrywanie dłonią. Ciekaw jestem, czy ludzie odpowiedzialni za opaskę wzięli pod uwagę wpięcie niekompletnego zestawu 5 modułów, a przykładowo 3 lub 4. Co z powstałą dziurą? O ile istnieje taka możliwość, będzie wyglądać to całkiem brzydko.

Modularna opaska nex

Udostępnij:Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Reddit0Share on Tumblr0Digg thisShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *