CYBERTOOL- owoc pracy firmy Acer i Victorinox zaprezentowany na MWC 2016

Victorinox&Acer- Cybertool

Acera zna chyba każdy, czym jednak jest Victorinox Swiss Army? Jest to szwajcarski producent, który początkowo produkował noże. Obecnie Victorinox produkuje wysokiej klasy szwajcarskie scyzoryki, noże kuchenne, zegarki, torby, odzież, perfumy i akcesoria podróżne… mydło i powidło. Czym zaowocowała współpraca z Acerem?

Victorinox&Acer- Cybertool
Victorinox&Acer- Cybertool

Obie firmy wspólnie zamierzają wypuścić na rynek dodatek do kolekcji zegarków I.N.O.X. Victorinoxa o nazwie CYBERTOOL. Sprzęt parę dni temu (23-25.02) doczekał się premiery na kongresie MWC 2016 (Mobile World Congress), który odbył się w Barcelonie.

Ów CYBERTOOL ma być przenośnym, nakładanym na zegarek urządzeniem, które zaoferuje wiele różnych opcji związanych z Internetem Rzeczy. Producent podkreśla również, że urządzenie nie wpłynie na jakość, trwałość, design oraz niezawodność dotychczasowych produktów firmy Victorinox. Najnowszy zegarek Victorinox Swiss Army (do którego dedykowany jest CYBERTOOL) przetrwał m.in. upadek z wysokości 10 metrów na betonową płytę, wielokrotny przejazd 64-tonowym czołgiem, a także dwugodzinny cykl prania w temperaturze 90 stopni. Dodatkowo pasek wykonany jest z linki spadochronowej.

Victorinox&Acer- Cybertool
Victorinox&Acer- Cybertool

CYBERTOOL zrobi z zegarka z serii I.N.O.X. coś na wzór smartwatcha lub będąc w temacie- wielofunkcyjnego scyzoryka na nadgarstek. Sprzęt oferowany będzie w wariancie głębokiej czerni lub niebieskim.
Według zapewnień CYBERTOOL jest na tyle pancerny i niezniszczalny, że po wielu rygorystycznych testach mógłby przetrwać wojnę jądrową.  Acer upchnął w nim akcelerometr, kompas, moduł GPS. Będzie śledził aktywność fizyczną, spalone kalorie, wykonane kroki itp. Jest kompatybilny zarówno z iPhonami na iOS 8+ oraz smartfonami z Androidem 4.4.2+.

Victorinox&Acer- Cybertool
Victorinox&Acer- Cybertool

Zewnętrzny przycisk „pomoc” wysyła komunikat alarmowy z lokalizacją GPS do trzech wybranych kontaktów. Poza tym oferuje funkcję „znajdź mój telefon”, wyświetlanie czasu w wielu strefach czasowych i podświetlenie LED.

Wyświetlacz chroniony jest szkłem Gorilla Glass. CYBERTOOL waży jedynie 24 gramy. Wbudowana 60 mAh bateria litowo-polimerowa utrzymuje gadżet na nogach przez 5-7 dni na pojedynczym cyklu ładowania. Całość spełnia normę IPX7.

Victorinox&Acer- Cybertool
Victorinox&Acer- Cybertool

Victorinox Swiss Army komentuje ten ciekawy sojusz w ten sposób:

Jest to przenośne urządzenie nadające zegarkowi nowych, inteligentnych funkcji i sprawiające, że będzie on niemal tak wielofunkcyjny, jak nasz słynny nóż oficerski. Nasze partnerstwo z firmą Acer umożliwia nam wprowadzenie jedynego w swoim rodzaju rozwiązania (czy aby na pewno?), łączącego w sobie najlepsze elementy tych obu światów- innowacyjnego dodatku, który wnosi do istniejących zegarków I.N.O.X technologię i funkcjonalność, nie obniżając ich szwajcarskiej niezawodności i trwałości.” ~ CEO Victorinox Swiss ARMY SA- Alexander Bennouna.

 

Victorinox&Acer- Cybertool
Victorinox&Acer- Cybertool

Acer na to:

„Firma Acer niezmiernie cieszy się swoim partnerstwem z marką Victorinox Swiss Army, mającym na celu stworzenei jedynej w swoim rodzaju synergii. Dzięki szerokiej wiedzy i doświadczeniu firmy Acer w zakresie technologii komputerowych i komunikacji wierzymy, że wspólnie możemy znacząco rozszerzyć horyzonty i zdobyć nowe doświadczenia, tworząc produkty dla konsumentów, którzy cenią ponadczasową tradycję i precyzje marki Victorinox Swiss Army.” ~ Prezes Smart Products Business Group, Acer Inc.- St Liew.

Victorinox zamierza wypuścić CYBERTOOL latem tego roku. Cena sprzętu nie jest dokładnie znana, ale mówi się, że ma kosztować od 150 do 225 USD.

Victorinox&Acer- Cybertool
Victorinox&Acer- Cybertool

CYBERTOOL nie jest czymś nowym

Temat łączenia tradycyjnych zegarków z innowacyjnymi dodatkami był już poruszany w obszernym artykule o wearables. Powstało już mnóstwo koncepcji, planów i gotowych produktów, które zamieniały zwykłe rzeczy w smart. Ani Acer, ani tym bardziej Victorinox ameryki nie odkryli.Udostępnij:Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Reddit0Share on Tumblr0Digg thisShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *