Aidlab – smart opaska na klatę od inżynierów z Gdańska

aidlab

Mówisz wearables, masz na myśli smartwatche? Błąd! Ostatnimi czasy obserwujemy dynamicznie rozwijający i subtelnie rozwarstwiający się rynek gadżetów ubieralnych. Coraz częściej rozgraniczamy gadżety zakładane na rękę – takie jak smartwatche, czy smartbandy, a także te, które zakładamy na inne miejsca naszego ciała – np. klatkę piersiową.

W tym tekście skupimy się na innowacyjnym gadżecie wearables z naszego podwórka – opasce Aidlab. Czym jest to enigmatycznie brzmiące urządzenie?
Aidlab to smart opaska na klatkę piersiową

Jak to bywa w przypadku smart technologii, większość z nich skupia się na rozwiązaniach podnoszących komfort treningu. Główna funkcjonalność sprzętu opiera się na monitorowaniu akcji serca oraz zliczaniu powtórzeń wykonywanych ćwiczeń.

Aidlab policzy wykonane pompki, przysiady, podciągnięcia na drążku, tzw. ćwiczenie „padnij-powstań” (burpess) i wiele innych. Z założenia ma odciążyć umysł od monotonnego liczenia wykonanych powtórzeń na treningu.

Monitor pracy serca może być również wykorzystywany zarówno do kontrolowania tętna, jak i nadzorowania poziomu stresu. Twórcy planują również wdrożyć monitor i analizator snu. Chętnie wypróbowałbym tę funkcję na swoim nadszarpniętym chorobą cywilizacyjną organizmie.

aidlab klatka

Oczywiście nie obyłoby się bez solidnej aplikacji zliczającej zbieranych przez opaskę danych i przedstawiających ich na czytelnych wykresach. Aplikacja łączy się z opaską za pomocą modułu Bluetooth.

Większość wearables ma poważny problem z długą pracą na jednym cyklu ładowania baterii. Wedle zapewnień twórców, bateria opaski wytrzymuje do trzech tygodni na jednym cyklu ładowania.

Poniżej przedstawiam filmik, który prezentuje działanie sprzętu. Miejmy nadzieję, że niedługo Aidlab do mnie przywędruje i będę mógł założyć go na swoją klatę. Chętnie sprawdzę, jak wysokie tętno osiągnę przy pisaniu kolejnego artykułu o smartwatchach.

Strona twórców, gdzie możecie złożyć preorder >tutaj<


Udostępnij:Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Reddit0Share on Tumblr0Digg thisShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *