Huawei Band B0- więcej niż opaska, mniej niż smartwatch

huawei band b0 wearableweb

Firma Huawei w połowie roku 2015 wprowadziła na polski rynek smartband Huawei Band B0. Z założenia miał to być produkt tani, o minimalistycznym designie, przeznaczony zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Opaska obecnie dostępna jest w cenie od 394,90 złotych. W rzeczywistości, za sprawą okrągłej koperty z wyświetlaczem OLED, opaskę możemy traktować jak skromny smartwatch. Co nam oferuje?

Specyfikacja

1,06-calowy wyświetlacz klasy OLED, wyświetlający obraz w trybie monochromatycznym. Ekran według producenta powleczony jest powłoką chroniącą go od rys i innych powierzchownych uszkodzeń mechanicznych.

W środku znajdziemy jednordzeniowy procesor wspierany 128 KB pamięci operacyjnej (na cóż więcej), akcelerometr i krokomierz. Smartband nie został wyposażony w pulsometr, co jest dosyć sporym minusem, ale na czymś trzeba ciąć koszta. Urządzenie kompatybilne jest zarówno z iOS, jak i Androidem. Ze smartfonem łączy się za pomocą modułu Bluetooth 4.0, który sięga na całe 10 metrów. Całość spełnia normę IP68.
Za zasilanie odpowiedzialny jest akumulator o pojemności 70mAh, który wystarcza na około 3-4 dni pracy urządzenia na jednym cyklu ładowania. Cały proces ładowania odbywa się indukcyjnie, za pomocą stacji dokującej.

Huawei Band B0 pasek z kopertą wearable_web

Funkcjonalność

Co zaoferuje nam „więcej niż opaska, mniej niż smartwatch” od Huawei? Będzie śledził naszą aktywność fizyczną, co bez pulsometru będzie dość kiepsko zrealizowaną funkcją. Wiernie monitorował nasz sen, powiadomi nas o wiadomościach e-mail, SMS/MMS, o połączeniach oraz wiadomościach z Messenger’a. Co więcej- będzie w stanie mierzyć czas i wyświetlać go na swoim pięknym, okrągłym kwadratowym ekranie.

Wygoda

Smartband dostępny jest w wersji z silikonowym oraz skórzanym paskiem (ciężko dostępny w naszym kraju). Ta druga wersja przeznaczona jest raczej dla płci żeńskiej, ale jesteś potężnym drwalem, zjadającym 8 jajek na śniadanie- nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś wybrał skórzany paseczek. Koperta wykonana jest solidnie. Wszystko ładnie spasowano i użyto stonowanych, eleganckich kolorów. Do wyboru mamy biały, czarny i beżowy. Całość waży 25 gramów, przez co noszenie opaski jest raczej wygodne.

smartband huawei band b0 wearable

Na skróty

 • 1,06-calowy, kwadratowy wyświetlacz OLED;

 • Jednordzeniowy procesor;

 • 128 KB RAM;

 • Bluetooth 4.0;

 • Kompatybilny z iOS i Android;

 • Akumulator 70 mAh (3-4 dni pracy);

 • Żyroskop, akcelerometr, krokomierz;

 • Norma IP68 (kurzoodporny i wodoodporny);

 • Cena: 394,90 złotych.


Udostępnij:Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Reddit0Share on Tumblr0Digg thisShare on LinkedIn0Pin on Pinterest1Email this to someonePrint this page

One thought on “Huawei Band B0- więcej niż opaska, mniej niż smartwatch

 1. Tylko tutaj uczciwie napisano, że Huawei Band Bo nie ma pulsometru. W większości opisów w internecie jest napisane, że ma pulsometr. Kupiłam go i jestem trochę zawiedziona, że nie mierzy pulsu.
  W każdym razie dziękuję za te informację, bo nie mogłam się zorientować jak uruchomić ten pulsometr.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *