Sony Smartband SWR10- zwykła opaska ze świetnym oprogramowaniem

Sony również zaczęło interesować się rynkiem wearables. Owocem tego zainteresowania stała się opaska Sony Smardband SWR10. Czy firmie z Tokio udało się wejść na rynek z dobrym produktem? Sylikonowy pasek zapinany na klips oraz biały moduł, w którym upakowano jedynie akcelerometr, żyroskop i trzy białe diody LED. Brzmi jak niskobudżetowe podejście do problemu. Opaską nie zmierzymy ciśnienia ani tętna, jednak świetnie przygotowany, dedykowany program Lifelog pozwoli nam na monitorowanie wielu aktywności.

Specyfikacja

Jakich podzespołów użyto? Mózgiem smartbanda jest 32-bitowy procesor ARM Cortex -M0, którego wsparciem jest 16 kB pamięci operacyjnej i 256 kB pamięci FLASH, a całość zasila 35 mAh akumulator. Tyle wystarczy, żeby smartband wykonywał swoją pracę bez jakichkolwiek problemów. Cały moduł spełnia normę IP58, co oznacza, że jest całkowicie wodoodporny oraz kurzoodporny. Urządzenie może śmiało pracować w zakresie temperatur od -20 do 60 stopni Celsjusza. Łączenie ze smartfonem odbywa się za pomocą modułu Bluetooth 4.0 oraz NFC, a możemy ją sparować ze smartfonami obsługującymi Androida 4.4+.

Co wyszło Japończykom, a na co możemy jeszcze ponarzekać?

oprogramowanie lifelog

Funkcjonalność

Należy zacząć od programu Lifelog. Został on świetnie przygotowany i oferuje nam bardzo dokładny przegląd tego, co robiliśmy danego dnia. Mamy dostęp do informacji o czasie spędzonym na portalach społecznościowych, liczbie wykonanych kroków, długości grania w gry, słuchania muzyki, oglądania wideo, przeglądania stron internetowych i monitorowania snu z inteligentnym wybudzaniem. Poza tym opaska informuje nas o powiadomieniach SMS, połączeniach, wiadomościach e-mail i tych z portali społecznościowych. Powiadamianie można dowolnie konfigurować i na przykład wyłączyć irytujące wiadomości z Messengera. Smartbandem możemy również sterować muzyką. Dodatkowo sprzęt poinformuje nas o zgubieniu połączenia ze smartfonem.
Tutaj opaska nie spisuje się dobrze. Producent zakładał graniczny dystans 10 metrów, jednak często opaska gubi sygnał nawet po oddaleniu się na parę metrów od smartfona, co jest bardzo kiepskim wynikiem. Dla przypomnienia- Mi Band od Xiaomi potrafi działać nawet do 50 metrów!

Bateria

Sony Smartband SWR10 na jednym cyklu ładowania wytrzymuje od 4 do 6 dni. To dobry wynik, a jeśli dorzucimy do tego czas ładowania, który wynosi maksymalnie 30 minut, otrzymamy jeszcze lepszy wynik. Jednak żeby nie było tak kolorowo, należy wspomnieć o wpływie opaski na akumulator w smartfonie. Ciągle włączony moduł Bluetooth i NFC oraz działający w tle program Lifelog i dwa pozostałe, które zapewniają połączenie i sparowanie opaski, sprawiają, że akumulator w smartfonie może wyczerpywać się nawet 2 razy szybciej. Minusem jest również brak coraz częściej stosowanego ładowania indukcyjnego.

wymienne paski sony smartband swr10

Wygoda

Opaska jest bardzo lekka- sam moduł waży 4 gramy, a razem z paskiem 20 gramów. Sylikonowa opaska jest przyjemna dla ciała, jednak nie przepuszcza powietrza, dlatego nie warto ściskać sobie nadgarstka i nabawić się odparzeń. Rozmiary smartbanda sprawiają, że jego noszenie jest praktycznie niezauważalne i bardzo przyjemne. W kwestii wygody możemy przyczepić się jedynie do zapięcia, które czasem lubi się rozpinać.

wodoodporna opaska sony smartband swr10

Warto?

Ceny nowego smartbanda zaczynają się od 250 złotych. SWR10 jest również dodawany do smartfonów Xperia, przez co nowiutkie opaski możemy znaleźć na portalach aukcyjnych nawet za 5-razy mniejszą kwotę. Gadżet nie jest tani, a wygląd również nie zachwyca. Ze względu na brak innych czujników, jej możliwości są ograniczone, jednak program Lifelog skutecznie stara się nadrobić braki w osprzęcie.


Udostępnij:Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Reddit0Share on Tumblr0Digg thisShare on LinkedIn0Pin on Pinterest1Email this to someonePrint this page

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *