Xiaomi Mi Band- opaska, która odniosła ogromny sukces

Xiaomi nie spodziewało się takiego sukcesu swojej pierwszej opaski. W 2015 roku firma sprzedała ponad 10 milionów egzemplarzy. To pozwoliło na zwiększenie udziału Xiaomi w segmencie wearables o ponad 800%. Dlaczego ten smartband odniósł tak ogromny sukces?

xiaomi mi band moduł

Opaska jaka jest, każdy widzi. Silikonowy kolorowy pasek oraz moduł umieszczony w specjalnym okienku. Nic niezwykłego. Funkcje, które oferuje nam ten sprzęt, również nie wyróżniają niczym Mi Band spośród innych opasek dostępnych na rynku. Kluczem w tym przypadku jest cena. Opaska kosztuje zaledwie 12 dolarów, a na polskiej stronie Xiaomi możemy zamówić ją już za 79 złotych. Cena kusi, nawet przeciwników wearables.

Czego możemy spodziewać się od Xiaomi Mi Band w tej cenie? Podstawowych funkcji monitorujących nasz organizm, powiadomień o połączeniach oraz wiadomościach sms, akumulatora, który wytrzymuje nawet do 30 dni na jednym cyklu ładowania, całkowitej pyłoszczelności oraz niemal całkowitej wodoodporności. W opakowaniu dostajemy od producenta instrukcję w języku angielskim (w polskim dostępna jest jedynie w formie elektronicznej), ładowarkę USB oraz samą opaskę.

No dobrze, ale jakie funkcje oferuje Mi Band? Przede wszystkim wszechobecny krokomierz i miernik aktywności, który po sparowaniu ze smartfonem będzie naliczał nam przebyty dystans i spalone kalorie. Poza zliczaniem kolejnych kroków opaska może zliczać wykonane przez nas przysiady i podskoki. Algorytm nie jest jednak doskonały i jak wszędzie, zdarzają się pomyłki i błędy, jednak urządzenia wearables to wciąż bardzo młody twór, który z czasem będzie dostarczał coraz lepsze urządzenia.

xiaomi-mi-band-wymiary

Monitorowanie snu jest kolejną opcją, którą dostarcza nam opaska Mi Band. Jest to bardzo ciekawa funkcja, która monitoruje i zapisuje cykl naszego snu. Dodatkowo możemy ustawić inteligentne budzenie, które wybudzi nas wtedy, gdy według algorytmu będzie to najbardziej opłacalne- podczas płytkiego snu. Tutaj opaska sprawdza się tak, jak powinna.
Opaska jest również bardzo wytrzymała na wszelkie uszkodzenia fizyczne. Jeżeli zastanawiasz się nad swoim pierwszym gadżetem ubieralnym- Xiaomi Mi Band to strzał w 10-tkę. Jest tania, solidnie wykonana i oferuje podstawowe, najpopularniejsze funkcje. Jest również świetną alternatywą dla 10 razy droższego smartwatcha.

Opaska do poprawnego działania i parowania wymaga od smartfona systemu Android 4.4 + lub iOS 7 i wyżej.


Udostępnij:Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Reddit0Share on Tumblr0Digg thisShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *