ASUS VivoWatch- stylowy sprzęt z własnym OS i 10-dniowym czasem pracy

ASUS VivoWatch

Asus nie popłynął z nurtem i stworzył smartwatch z autorskim systemem operacyjnym, czarno-białym wyświetlaczem i nawet 10-dniowym czasem pracy na pojedynczym ładowaniu.

Asus VivoWatch
Asus VivoWatch

VivoWatch do złudzenia przypomina ZenWatcha. W przypadku tego modelu Asus postawił na funkcjonalność i pasujący do wszystkiego design, który zdecydowanie może się podobać. Co oferuje VivoWatch?


Specyfikacja i podzespoły

Koperta zegarka wykonana jest ze stali nierdzewnej, do której można doczepić standardowy, 22-mm pasek. Dzięki temu producent nie ogranicza użytkowników dedykowanymi paskami.

Asus VivoWatch
Asus VivoWatch

Cały zegarek waży 50 gramów. Zdecydowanie czuć go na nadgarstku, jednak ciężar nie jest irytujący i nie męczy ręki.
Poza czarno-białym ekranem, smartwatch wyposażony jest w zieloną diodę, która wyświetla powiadomienia.

Asus VivoWatch
Asus VivoWatch

Asus zdecydował się na umieszczenie w smartwatchu żyroskopu oraz pulsometru. Ze smartfonem sparuje się dzięki modułowi Bluetooth w wersji 4.0. Całość chroniona jest normą IP67, która pozwoli na maksymalnie 30-minutowe zanurzenie zegarka na głębokość do 1 metra.


Czym wyróżnia się Asus VivoWatch?

Producent zdecydował się na czarno-biały wyświetlacz LED o skromnej rozdzielczości 128 x 128 pikseli. Nie jest to król ostrego obrazu, ale taka specyfikacja ekranu pozwala na oszczędne zarządzanie baterią.

Asus VivoWatch
Asus VivoWatch

Również bateria nie powala pojemnością- 128 mAh to średnio o połowę mniej niż w zegarkach z systemem operacyjnym Android Wear, a jednocześnie wytrzymuje ponad 2 razy więcej niż większe ogniwa w innych wearables.

Autorski system Kood jest bardzo lekki i dobrze zoptymalizowany, co w połączeniu z energooszczędnym wyświetlaczem oraz malutką baterią pozwala na około 10 dni pracy.


Gdzie tkwi haczyk?

System Kood jest zamkniętym środowiskiem, które nie pozwala na instalowanie aplikacji firm trzecich. W tym przypadku funkcjonalność smartwatcha zostaje ograniczona i użytkownik może jedynie czekać na aktualizację systemu przez Asusa.

Asus VivoWatch
Asus VivoWatch

Na stronie producenta można wyczytać, że producent pracuje nad rozszerzeniem kompatybilności sprzętu z innymi aplikacjami. Będą to zapewne najbardziej podstawowe apki od największych rynkowych graczy.


Funkcjonalność

Dzięki technologii ASUS VivoPulse zegarek mierzy puls w czasie rzeczywistym. Dzięki ciągłym pomiarom łatwiej określa palone kalorie, kroki i jest w stanie lepiej określić fazy snu.

Poza tym zielona dioda z przodu ekranu daje znać użytkownikowi, czy w odpowiednim tempie wykonuje ćwiczenia aerobowe. Jeżeli mierzone tętno jest zbyt wysokie- dioda zmienia kolor na czerwony.

VivoWatch wyposażony jest również w monitor snu oraz indeks szczęścia (HI). Indeks ten określa nasze szczęście na podstawie algorytmu, który zlicza ilość i jakość ćwiczeń oraz snu. Kolejnym parametrem, który zmierzy zegarek, jest Indeks UV, określający natężenie promieniowania ultrafioletowego.

Asus VivoWatch
Asus VivoWatch

ASUS wprowadził także funkcje przypomnień i alarmów (również zachęcających do ruszenia czterech liter), udostępniania treści oraz wyników na portalach społecznościowych, a także personalizację wyświetlanych tarcz zegarka.

Sprzęt kompatybilny jest ze smartfonami stojącymi na systemie Android 4.3+ oraz iOS 8.1+.


Na skróty

 • Czarno-biały wyświetlacz LED o rozdzielczości 128×128 pikseli z przednią, kolorową diodą;

 • Bateria o pojemności 128 mAh (do 10 dni działania na pojedynczym ładowaniu);

 • Autorski system Kood;

 • 22 mm zapięcie paska i metalowa koperta;

 • Waga- 50 gramów;

 • Moduły: pulsometr, żyroskop, bluetooth 4.0;

 • Kompatybilność: Android 4.3+ oraz iOS 8.1+

 • Cena: w chwili pisania od 619zł.

Plusy Asus VivoWatch

 • Długi czas pracy na baterii;

 • Komfortowy w użytkowaniu;

 • Lekki, dobrze zoptymalizowany system;

 • Poprawnie działający pulsometr;

 • Ciekawe funkcje- Indeks szczęścia oraz promieniowania UV.


Minusy Asus VivoWatch:

 • System niekompatybilny z większością aplikacji pisanych na Android Wear;

 • Mała ilość funkcji;

 • Wyświetlacz o małej rozdzielczości i czytelności.Udostępnij:Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Reddit0Share on Tumblr0Digg thisShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *