COOKOO Watch- analogowy smartwatch z baterią trzymającą nawet 3 lata

COOKOO Watch

COOKOO Watch od firmy CONNECTEDEVICE to analogowy, inteligentny zegarek przeznaczony do parowania ze smartfonami ze stajni Apple. Za sprawą wymiennej, żywotnej baterii zegarek nie wymaga ciągłego ładowania, a jego funkcje są ograniczone do minimum. Oto jak prezentuje się „od kuchni”.

Seria COOKOO Watch
Seria COOKOO Watch

Specyfikacja COOKOO Watch

Sercem zegarka jest japoński mechanizm kwarcowy i to on odpowiada za dziarskie przesuwanie się analogowych wskazówek po blacie inteligentnego czasomierza. Sprzęt wyposażono w moduł Bluetooth Smart oraz Bluetooth 4.0, który pozwala na parowanie zegarka ze smartfonami stojącymi na systemie Android 4+ oraz iOS 5+ bez zbędnego drenażu baterii telefonu. COOKOO bardzo ładnie paruje się z iPhonami, iPadami i Galaxy S IV.

Producentem sprzętu jest firma CONNECTEDEVICE, która wypuściła między innymi Cogito Classic. Projektantem tego czasomierza był również znany Xavier Houy, który zdobył prestiżową nagrodę Platinum w konkursie A’Design Award w kategorii Watch Design.

COOKOO Watch wyposażono w trwałą obudowę z tworzywa sztucznego, opaskę z miękkiego, przyjemnego w dotyku sylikonu, a tarczę chroni szkło mineralne. Nie uświadczymy tu metalu i tandetnego plastiku. Z tego powodu zegarek jest dosyć lekki. 44 mm średnica i 16,3 mm grubość koperty sprawiają, że komfort noszenia stoi na wysokim poziomie.

COOKOO Watch
COOKOO Watch

Za zasilanie odpowiedzialna jest bateria guzikowa CR2032, która wytrzymuje 3 lata bez parowania smartwatcha z telefonem lub „jedynie” 1 rok przy pełnym wykorzystaniu funkcji, które oferuje COOKOO Watch. Opcja wymiennej baterii jest ciekawym rozwiązaniem. Codzienne ładowanie zegarka nie należy do przyjemnych obowiązków i producent doskonale zdaje sobie z tego sprawę.
Cały sprzęt charakteryzuje się wodoszczelnością na poziomie 5 ATM, co oznacza, że COOKOO Watch dzielnie zniesie wilgoć i zachlapania podczas mycia naczyń lub rąk, a nawet pływanie w płytkiej wodzie. Zgubne w skutkach może okazać się natomiast nurkowanie i skoki do wody.

Seria COOKOO Watch
Seria COOKOO Watch

Funkcjonalność COOKOO Watch

Ilość opcji w tym czasomierzu nie zachwyca. Co prawda dzięki ograniczeniu funkcji bateria wytrzymuje kawał czasu, jednak w tym wypadku większość oferowanych funkcji jest mało użyteczna.

Sprzęt standardowo, jak każdy smartwatch powiadomi o połączeniach przychodzących, nieodebranych, o wiadomościach SMS/MMS i e-mail, o wszelkich notyfikacjach z portalu społecznościowego Facebook i Twitter. COOKOO Watch da również znać, gdy bateria w telefonie drastycznie zbliży się do dolnej granicy. Poza tym wyświetli powiadomienia z kalendarza i powiadomi o utracie połączenia z telefonem.

Programowalny, kiepsko wyglądający przycisk COMMAND umieszczony z boku koperty nieznacznie zwiększy funkcjonalność zegarka. Za jego pomocą można będzie zameldować się na Facebooku (niesamowicie przydatna funkcja), sterować migawką aparatu lub odtwarzaczem muzyki w smartfonie, a także uruchomić stoper.

COOKOO Watch
COOKOO Watch

COOKOO Watch nie radzi sobie z utrzymywaniem odpowiedniego połączenia ze smartfonem i często nawet po paru metrach rozłącza parę. Jest to o tyle irytujące, że za każdym razem wibruje i odtwarza komunikat dźwiękowy, a po zerwaniu połączenia wymaga ręcznego ustawiania pary za pomocą specjalnej aplikacji, co nie rzadko doprowadza do szewskiej pasji, gdy parowanie okraszone jest błędami. Zwykle w takich przypadkach pomaga hard reset obydwu urządzeń.

COOKOO oferuje również funkcję „znajdź smartfon”, która działa pod warunkiem, że telefon znajduje się w promieniu działania Bluetooth’a. W przeciwnym razie szanse na znalezienie smartfona przez smartwatch maleją do zera. Jeżeli jednak smartfon znajduje się w zasięgu, to zacznie odgrywać dźwięk podobny do kukania kukułki.

Opakowanie COOKOO Watch
Opakowanie COOKOO Watch

Jeżeli już kukułka, to i domek dla ptaków

Opakowanie, w którym sprzedawany jest COOKOO Watch, wymaga osobnego podtytułu. Producent poszedł za ciosem i pakuje zegarek w świetnie wykonane opakowanie, które z powodzeniem może posłużyć jako karmnik dla ptaków i taki też był zamysł CONNECTEDEVICE. Nie jest to, co prawda willa dla ptaków, jednak dokarmianie jednej lub dwóch sikorek powinno się powieść.

Opakowanie COOKOO Watch
Opakowanie COOKOO Watch

COOKOO Watch na skróty

 • Japoński mechanizm kwarcowy;

 • Analogowe wskazówki;

 • Moduł Bluetooth 4.0 i Smart;

 • Kompatybilność z systemami Android 4+ i iOS5+;

 • Wodoszczelność 5 ATM;

 • Wymienna bateria CR2032;

 • Żywotność baterii- 1 rok ze sparowanym smartfonem, 3 lata bez sparowania;

 • Koperta o średnicy 44mm i 16,3 mm grubości;

 • Koperta wykonana z tworzywa sztucznego, pasek z sylikonu, a wyświetlacz chroniony szkłem mineralnym;

 • Zdobyta nagroda A’Design w kategorii Watch Design;

 • Cena- w chwili pisania artykułu od 299 złotych.


COOKOO Watch Plusy

 • Cena;

 • Żywotność baterii;

 • Programowalny przycisk;

 • Ładny design;

 • Duży komfort noszenia;

 • Karmnik;

 • Moduł Bluetooth Smart.


COOKOO Watch Minusy

 • Częste zrywanie połączenia ze smartfonem;

 • Problemy przy parowaniu;

 • Mało rzeczywiście przydatnych funkcji.


Sprawdź również inny smartwatch od CONNECTEDEVICE, który zaprojektował Xavier Houy- Cogito ClassicUdostępnij:Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Reddit0Share on Tumblr0Digg thisShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *