Haier Watch- smartwatch od firmy z jajem zajmującej się AGD i RTV

Haier Watch MWC 2016

Pamiętacie reklamy lodówki Haier i wody mineralnej Vytautas? Kiedy firma specjalizująca się w tworzeniu pralek, lodówek i telewizorów postanawia wziąć się za stworzenie smartwatcha, robi się ciekawie. Haier postanowił zaprezentować swój zegarek na targach MWC 2016, które niedawno odbyły się w Barcelonie.

Haier Watch MWC 2016
Haier Watch MWC 2016

Mocno nawiązuje do stylistyki Huawei Watch, pracuje na pełnym Androidzie 6.0 Marshmallow i zostanie wypuszczony na rynek w kwietniu w cenie do 200 € (około 870 PLN). Wygląda naprawdę świetnie.
Haier robi również smartwatche dla dzieci i starszych osób, jednak ten bije wszystkie ich obecne produkty na głowę. Świetny design, wodoodporna obudowa, 42 mm koperta ze stali nierdzewnej opasana metalową, misternie plecioną bransoletą, która zresztą mocno nawiązuje do Apple Watcha.

Haier Watch MWC 2016
Haier Watch MWC 2016

Haier Watch będzie dostępny również ze skórzanym paskiem, ale metalowa bransoleta zdecydowanie bardziej przykuwa wzrok. Nie jest zbyt ciężki i obszerny, a jednocześnie świetnie leży na nadgarstku. Odbiorcami tego zegarka są zdecydowanie mężczyźni.

Haier nie idzie na łatwiznę i 1,4-calowy okrągły ekran jest w pełni okrągły. Nie ma mowy o przycięciu ekranu z powodu czujników na dole wyświetlacza. Rozdzielczość 400 x 400 pikseli sprawia, że obraz jest ostry i wyraźny, a czujniki, że odpowiednio i płynnie reaguje na dotyk.

Producent mówi, że sprzęt jest kompatybilny z Androidem 6.0 i Android Wear. Oznacza to, że na zegarek można ściągnąć wszystkie aplikacje ze sklepu Google Play, nie tylko te przeznaczone na Android Wear.

Haier Watch MWC 2016
Haier Watch MWC 2016

Wizualnie interfejs zegarka nie wygląda jak Android, ponieważ Haier postanowił umieścić swój autorski interfejs. Natomiast nawigowanie po systemie mocno nawiązuje do sprzętów z Android Wear.

Haier postanowił zaimplementować całkiem niezły głośnik i mikrofon, a to oznacza, że z poziomu zegarka będziemy mogli słuchać muzyki oraz odbierać i wykonywać połączenia głosowe. 8 GB pamięci wewnętrznej pozwoli na stworzenie z zegarka małego, naręcznego pendrive’a.

Haier Watch MWC 2016
Haier Watch

Zegarek monitoruje również wszelkie zdrowotne parametry. Będzie zliczał kroki, kalorie i automatycznie określał, jaką aktywność fizyczną wykonujemy. Poza tym dzięki optycznemu pulsometrowi zmierzy naszą akcję serca.

Czy 870 złotych za sprzęt od Haier to dużo? Zegarek wygląda imponująco, a najnowszy Android 6.0 Marshmallow robi robotę. Minusem może być brak obsługi Wi-Fi przy niesparowaniu ze smartfonem. Z niecierpliwością czekam na reklamę tego produktu 🙂Udostępnij:Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Reddit0Share on Tumblr0Digg thisShare on LinkedIn21Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *