Motorola Moto 360- najładniejszy smart-zegarek na rynku?

Moto 360 to pierwszy smartwatch od Motoroli. Zadebiutował na Targach IFA 2014 w Berlinie. Czy amerykanom udało się wstrzelić w rynek wearables? Pierwsze, co rzuca się w oczy to śliczne wykonanie zegarka. Projektanci Motoroli odwalili kawał dobrej roboty, ponieważ zegarek jest po prostu schludnym, mocno nawiązującym do klasycznego wzornictwa, solidnym smart- zegarkiem. Czy funkcjonalność idzie w parze z elegancją? Tutaj napotkamy pewne problemy. Przede wszystkim należy spojrzeć na specyfikację tego okrągłego cudu designu.

Zegarek nie może pochwalić się dobrym wyświetlaczem. Motorola użyła tu 1,56-calowej matrycy LCD o rozdzielczości 320 x 290 pikseli, która na szczęście pokryta jest szkłem ochronnym Gorilla Glass. Rozdzielczość jest zdecydowanie większa od opisywanego wcześniej zegarka Sony SmartWatch 2, jednak nadal nie powala na kolana. Kolejnym minusem wyświetlacza jest niski poziom jasności, co zmniejsza komfort użytkowania zegarka w słoneczne dni.

Motorola Moto 360 srebrna i czarna wersja

Jak z wydajnością? Też średnio. Producent użył tu przestarzałego, ponad 3-letniego jednordzeniowego procesora OMAP3630, wspartego 512 MB RAMu, który nie jest rekinem szybkości, ale w przypadku smartwatchy nie na tym polega jego główna rola. Chodzi o jego energooszczędność, a raczej jej brak. Gdyby Motorola zdecydowała się na nowszy CPU, czas pracy urządzenia mógłby zdecydowanie się wydłużyć. A skoro już przy czasie pracy jesteśmy…

Moto 360 nie może pochwalić się również akumulatorem. Pojemność 320 mAh, przy namiętnym molestowaniu zegarka zdecydowanie nie wystarcza nawet na jeden dzień pracy urządzenia. Kiedy jednak korzystamy z zegarka rozważnie, pojedynczy cykl ładowania wystarczy nam na zaledwie 2 dni. Energooszczędność godna radzieckich odkurzaczy.
Może chociaż oprogramowanie dobrze współgra z zegarkiem? Android Wear ma ogromny potencjał, jednak w przypadku Moto 360, korzystanie z niego jest dosyć irytujące i mało intuicyjne. Często możemy natknąć się na delikatne „zwieszki” systemu, brak optymalizacji pewnych funkcji czy połowiczne przetłumaczenie systemu na język polski. Tego typu problemy wiążą się z wiekiem dziecięcym tej platformy i z czasem system Android Wear będzie coraz lepszy i mniej awaryjny.

Moto_360_Watch-41

No dobrze, kończąc narzekanie- co, poza stylistyką, przemawia za Moto 360? Przede wszystkim koperta- nie wymaga dedykowanego paska, przez co możemy użyć niemal każdy, dostępny na rynku. Smartwatch nie ma żadnych portów, a ładowanie odbywa się indukcyjnie, przez dostarczaną w zestawie, specjalną stację dokującą. Poza standardowym licznikiem kroków urządzenie wyposażone jest również w dwa mikrofony, głośnik i czujnik oświetlenia. Cały sprzęt, jak przystało na szanujący się smartwatch, spełnia normę IP67, przez co jest kurzo i wodoodporny.

Ceny smartwatcha zaczynają się już od 887,80 złotych. Warto? Kwestia gustu, jeżeli nie zależy Ci tylko i wyłącznie na funkcjonalności wearables, a wygląd ma dla Ciebie pierwszorzędne znacznie- cóż, Motorola Moto 360 uważana jest za jeden z najładniejszych smart-zegarków. Świetnie pasuje zarówno do casualowego stroju, jak i tego bardziej wieczorowego.


Udostępnij:Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Reddit0Share on Tumblr0Digg thisShare on LinkedIn0Pin on Pinterest3Email this to someonePrint this page

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *