Samsung Gear S- smartwatch, czy już smartfon na pasku?

dwie wersje kolorystyczne Samsung Gear S

Na targach IFA 2014, które odbyły się w Berlinie, Samsung zaprezentował flagowy smartwatch- Gear S. Upakowano w nim niemal każdą dostępną wtedy technologię. Jednak jego ogromna funkcjonalność negatywnie wpływa na czas pracy. Poza tym urządzenie wykonano solidnie, z najlepszej jakości materiałów.

Specyfikacja

Gear S może pochwalić się sporym, prostokątnym, 2-calowym wyświetlaczem klasy Super AMOLED o rozdzielczości 360 x 480 pikseli. Ekran został wygięty i dopasowany do nadgarstka. Duża powierzchnia wyświetlacza pozwoliła na sprawne upchnięcie reszty podzespołów, przez co smartwatch ma stosunkowo cienką kopertę (12,5 mm). Ekran Super AMOLED wyświetla obraz w wysokiej jakości, jego jasność jest wystarczająca do obsługi zegarka nawet w bardzo słoneczne dni, ma spore kąty widzenia, a przy tym wszystkim jest energooszczędny.

W środku znajdziemy akcelerometr, żyroskop, kompas, pulsometr, cyfrowy kompas, miernik promieniowania UV, miernik natężenia światła, moduł 3G, port na karty nano SIM. Całkiem sporo. Zegarek mógłby z powodzeniem robić za miniaturowy smartfon, gdyby nie ten czas pracy. Gear S łączy się ze smartfonem za pomocą modułu Bluetooth 4.1. Dodatkowo zaimplementowano moduł Wi-Fi pracujący w standardzie N oraz odbiornik A-GPS z Glonass.

W Gear S użyto dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.0 GHz, który wsparty jest 512 MB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna wynosi natomiast aż 4 GB. Za zasilanie odpowiedzialny jest akumulator o lichej pojemności 300 mAh. Całością zarządza wydajny system operacyjny Tizen, a cały smartwatch spełnia normę IP67.

Samsung Gear S ma 2-calowy ekran Super AMOLEDFunkcjonalność

Przede wszystkim należy zacząć od obsługi 3G, która pozwala nam na wykonywanie połączeń i prowadzenie rozmów głosowych oraz wiadomości SMS z poziomu smartwatcha. Pisanie na tak małym ekranie dotykowym jest udręką, chociaż w przypadku Samsunga Gear S jest o wiele bardziej komfortowe, niż w przypadku mniejszych smartwatchy. Mimo wszystko producent umożliwił nam wysyłanie błyskawicznych wiadomości opartych na gotowych szablonach.

Samsung udostępnił również funkcję S Voice, która służy do obsługi głosowej urządzenia. Niestety nie obsługuje naszego języka. System nawigacji oparty jest na usłudze HERE od Nokii. Samsung zaimplementował system szybkiego czytania i zarządzanie odtwarzaczem muzyki w smartfonie. Poza tym mamy dostęp do aplikacji S Health- osobistego trenera, który dzięki wbudowanym sensorom i czujnikom zmierzy nasz sen, tętno, ilość wykonanych kroków, spalone kalorie oraz łączny czas biegu. Tizen sprawnie zarządza zegarkiem, nie ma mowy o „zwiechach”, a jego obsługa jest intuicyjna i prosta. Na koniec dwa potężne minusy- Gear S jest kompatybilny jedynie ze smartfonami od Samsunga, a w przypadku wymiany bransolety, uzależnieni jesteśmy od którejś z dwóch wersji (czarnej lub białej) dedykowanych opasek.

wiele wymiennych tarcz Samsung Gear S

Czas pracy

Akumulator o pojemności 300 mAh nie uciągnie długo takiego energetycznego kolosa. Producent określa średni czas pracy smartwatcha na 2-3 dni. I faktycznie ma racje. Gdybyśmy jednak zapomnieli naładować urządzenie, na ratunek przychodzi system ekstremalnego oszczędzania energii, który załącza monochromatyczny ekran. Funkcja ma pozwolić na dotrwanie na końcówce baterii do końca dnia. Ładowanie odbywa się przez działającą indukcyjnie stację dokującą, a całkowite naładowanie smartwatcha trwa około 2 godziny.


Na skróty

 • 2-calowy, zakrzywiony ekran Super AMOLED o rozdzielczości 360 x 460 pikseli i zagęszczeniem 300 ppi;

 • dwurdzeniowy procesor 1.0 GHz

 • Pamięć RAM 512 MB;

 • Pamięć ROM 4 GB;

 • Modem 3G

 • Moduły: bluetooth 4.0, Wi-Fi b/g/n; A-GPS z Glonass;

 • System operacyjny Tizen;

 • Akumulator pojemności 300 mAh;

 • Spełnia normę IP67;

 • Pulsometr, miernik promieniowania UV, czujnik oświetlenia, barometr, e-kompas, żyroskop, akcelerometr;

 • Wymiary: 39,9 x 58,1 x 12,5 mm i 67 g wagi;

 • Cena: Od 1099 złotych.


Udostępnij:Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Reddit0Share on Tumblr0Digg thisShare on LinkedIn0Pin on Pinterest1Email this to someonePrint this page

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *