Samsung Gear S2- najlepszy smartwatch na rynku?

Gear S2 trening

Samsung Gear S2 jest określany najlepszym inteligentnym zegarkiem obecnym na rynku. Dostępny jest w wersji sportowej oraz eleganckiej. Obie wykonano z dużą starannością, z bardzo dobrych materiałów (koperta ze stali szlachetnej). Zarówno sportowa, jak i elegancka wersja mogą pochwalić się świetnym designem i wzornictwem. Kultura pracy również stoi na wysokim poziomie, a wisienką na torcie jest ruchomy pierścień, dzięki któremu możemy sterować ekranem smartwatcha.

Samsung Gear S2 wersje
Samsung Gear S2 wersje

Specyfikejszyn

Pierwsze co rzuca się w oczy, to solidnie zagnieżdżony, 1-2calowy, okrągły wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 360 x 360 pikseli. Zagęszczenie pikseli wynosi 302 ppi. Jest to świetny wynik i naprawdę trzeba się postarać, żeby ujrzeć „pikselozę”. Kąty widzenia są odpowiednio duże, odwzorowanie kolorów (zwłaszcza czarnego) jest odpowiednie, a 10-stopniowo regulowana jasność wyświetlacza sprawia, że nawet w bardzo słoneczne dni korzystanie z zegarka nie sprawia problemów.
Serduszkiem Gear S2 jest dwurdzeniowy procesor Samsung Exynos 3250 o zegarze na poziomie 1.0 GHz. Wsparciem dla CPU jest 512 MB pamięci operacyjnej, natomiast pamięć wewnętrzna wynosi 4 GB. W watchu upchnięto żyroskop, akcelerometr, czujnik tętna, barometr i miernik natężenia oświetlenia. Całość zasilana jest akumulatorem o pojemności 250 mAh, który możemy naładować indukcyjnie, dzięki odpowiedniej stacji dokującej. Nad wszystkim dzielnie czuwa system Tizen, a przed zalaniem i pyłem chroni norma IP68. Jednak z tym smartwatchem na nadgarstku nie warto zapuszczać się w morskie odmęty. Skromne IP6X sprawia, że nurkowanie w wannie może skończyć się utopieniem sprzętu. Smartwatch może łączyć się ze smartfonem za pomocą standardowego modułu Bluetooth 4.1, NFC i szybko-baterio-żernego Wi-Fi w standardzie N.

Samsung Gear S2 pierścień
Samsung Gear S2 pierścień

Co z tym pierścieniem?

Producenci długo głowili się jak usprawnić korzystanie z takiego maciupeńkiego ekranu. Wielu stawiało na analogowe przyciski, pokrętełka i inne tego typu rzeczy. Samsung ze swoim pierścieniem pogrążył konkurencje. Korzysta się z niego bardzo wygodnie, sprawnie i zwyczajnie fajnie. System Tizen również wtrąca tu swoje trzy grosze, ponieważ pozwala na bardzo płynne przewijanie menu. Optymalizacja i płynność działania Gear S2 spisują się na 5+. Dodatkowo, jak złapiemy już wprawę, obsługa menu może odbywać się bezwzrokowo #pamięćmięśniowa.

Samsung Gear S2 taki dobry, że aż ciary
Samsung Gear S2 taki dobry, że aż ciary

Funkcjonalność

Klasycznie- S Voice nie wspiera języka polskiego, jednak jeśli jesteś poliglotą, nie zauważysz różnicy. Poza tym nie znajdziemy tu również miernika snu, jednej z ciekawszych funkcji inteligentnej odzieży (która ciągle jest w powijakach, tak, jak rynek wearables). Jest to jednak kwestia oprogramowania i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taką funkcję zaimplementować. Poza tym mamy dostęp do aplikacji S Health- centrum fitness każdego szanującego się gadżeciarza i/lub fana marki. Za jego pomocą możesz zanotować ilość wypitej wody lub innych płynów, sprawdzić puls, czy skonfigurować trening.

Gears S2 zmierzy nam ilość pokonanych kilometrów, wykonanych kroków, spalonych kalorii (ziew), pokaże nam wszelkie notyfikacje i powiadomienia i da nam możliwość odpowiedzi. Możemy skonfigurować sobie szablony SMS, co znacznie ułatwia, a nawet eliminuje udrękę klepania SMS-ów na takim malutkim ekranie. Poza tym z poziomu zegarka możemy zarządzać muzyką, zdjęciami, stworzyć kopie zapasową, zarządzać połączeniem Wi-Fi, przypisywać gesty do konkretnych działań. Ciekawą funkcją jest włączanie i wyłączanie ekranu przez czujnik oświetlenia- odchylasz rękaw- ekran się odblokowuje, zasłaniasz- ekran się blokuje.

A jak bateria? Kiepsko- jak w każdym gadżecie ubieralnym. Nie ma jednak tragedii, ponieważ jeden cykl ładowania wystarcza na około 2 dni pracy urządzenia. Jednak, jeżeli będziemy katować zegarek, to możemy liczyć się z ładowaniem go co wieczór, a jeśli mamy zespół niespokojnych rąk, to nawet częściej. Ładowanie odbywa się za pomocą stacji dokującej i trwa około 2,5h.

Samsung Gear S2 ładowanie indukcyjne
Samsung Gear S2 ładowanie indukcyjne

Wygoda

Zegarek waży mniej niż 50 gramów, a w zestawie dostajemy 2 wielkości paska- L i S, przez co bardzo łatwo możemy dopasować smartwatch do nadgarstka. Koperta jest stosunkowo cienka, więc nie zahacza się o mankiety. Zarówno klasyczna, jak i sportowa wersja nosi się niezwykle wygodnie.

Na skróty

  • 1,2-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 360 x 360 pikseli i 302 ppi;

  • Dwurdzeniowy procesor Samsung Exynos 2350 1.0 GHz;

  • System Tizen;

  • 512 MB pamięci RAM;

  • 4GB pamięci ROM;

  • Moduły: Wi-Fi w standardzie N, Bluetooth 4.1, NFC;

  • Sensory: żyroskop, akcelerometr, pulsometr, barometr, czujnik oświetlenia;

  • 250 mAh akumulator;

  • Norma IP68;

  • Cena: Klasyczny- od 1479 złotych, sportowy- od 1349 złotych


Udostępnij:Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Reddit0Share on Tumblr0Digg thisShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *