Sony SmartWatch 2- przyzwoity kanciak za 300 złotych

We wrześniu 2015 miała miejsce premiera kolejnego smartwatcha od Sony. Obecnie zegarek możemy kupić już za 330 złotych. W tej cenie dostaniemy solidnie wykonany, stylistycznie nienaganny oraz wygodny smartwatch w aluminiowej obudowie. W kwestii użytych podzespołów również nie powinniśmy mieć większych zastrzeżeń, no może poza słabą jakością i rozdzielczością ekranu, czy brakiem mikrofonu oraz głośnika. Specyfikacja urządzenia prezentuje się następująco.

Odnośnie wspomnianej słabej rozdzielczości ekranu- Sony postawiło na 1,6-calowy ekran LCD o rozdzielczości 220 x 176 pikseli. W rezultacie otrzymamy wyświetlacz z kiepskimi kątami widzenia i zagęszczeniem pikseli na poziomie 176 ppi. Takie zagęszczenie pozwoli nam na organoleptyczne liczenie pikseli i skutecznie obrzydzi korzystanie ze smartwatcha. Obsługę zegarka może natomiast umilić spełnianie przez niego normy IP57. Pierwsza cyfra oznacza, że zegarek chroniony jest przed drobinami pyłów. Druga cyfra określa stopień wodoodporności. W tym przypadku mamy do czynienia ze sprzętem, który chroniony jest przed skutkami krótkotrwałego zanurzenia w wodzie.

sony smartwatch 2 za 330 złotych

Sony Smartwatch 2 pozwoli nam na skorzystanie z kalendarza, pokazów slajdów, wyświetli nam wiadomości SMS oraz MMS. Zegarkiem będziemy mogli również odbierać, odrzucać, wyciszać oraz wybierać połączenia telefoniczne. Jednak ze względu na brak mikrofonu i głośnika, rozmowy będziemy musieli wykonywać z poziomu smartwatcha. Zegarek umożliwi nam również odbieranie wiadomości e-mail, notyfikacji z portali społecznościowych, zdalne sterowanie muzyką w smartfonie oraz obsługę programu Runtastic i Walkmate.
Niestety Sony Smartwatch 2 nie posiada opcji monitorowania snu oraz zliczania kroków, a są one najczęściej wykorzystywanymi w segmencie wearables. Czas pracy urządzenia stoi na przyzwoitym poziomie. Zainstalowana w urządzeniu bateria pozwoli na 7 dni działania na jednym cyklu ładowania lub w przypadku „katowania” zegarka, akumulator pociągnie do maksymalnie 3-4 dni na jednym ładowaniu. Kolejną zaletą jest parowanie ze smartfonem za pomocą szybszego modułu NFC, a dodatkowo zegarek wspiera również technologię Bluetooth 3.0. Zegarek będziemy mogli sparować ze smartfonami obsługującymi Androida w wersji 4.0 lub nowszej.

sony smatwatch 2 solidny i elegancki

Warto zainteresować się tym smartwatchem? Przede wszystkim kusi cena. 299 złotych to niewiele, a za tę kwotę otrzymamy dobrą jakość wykonania, długi czas pracy, przyjemny dla oka design, wodoszczelność i parowanie za pomocą modułu NFC. W przypadku tego urządzenia głównym wyznacznikiem powinien być wygląd, ponieważ zarówno zwykły zegarek, jak i ten smart w dużej mierze powinien cieszyć oko.

Sprawdź również Sony SmartWatch 3 -> TUTAJ <-


Udostępnij:Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Reddit0Share on Tumblr0Digg thisShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *