Tag Heuer Connected- Inteligentny zegarek za 1,5 tysięcy dolarów z drobnymi mankamentami

Tag heuer Connected tarcze

Tag Heuer- szwajcarska firma, która od 1860 roku zajmowała się produkcją wysokiej klasy zegarków, teraz współpracując z Google i Intelem, weszła na rynek wearables z najlepszym i zarazem najdroższym smartwatchem z tego segmentu- Tag Heuer Connected. CEO firmy podkreśla, że zegarek nie jest zabawką, a elegancką biżuterią, natomiast określanie go mianem smartwatcha jest dla niego niemiłą uszczypliwością. Zamiast tego, Tag woli określać swój twór jako „connected watch”. Ten sprzęt z najwyższej półki możemy kupić za jedyne 1,5 tysiąca dolarów (około 6 tysięcy złotych). Warto byłoby się pokusić?

Tag Heuer Connected- Spec

Co ciekawe, w najdroższym smartwatchu na rynku nie znajdziemy najlepszego wyświetlacza. Connected dysponuje 1,5-calowym ekranem LTPS LCD o rozdzielczości 360 x 360 pikseli z ich zagęszczeniem na poziomie 240 ppi. Całość pokryta jest szkłem szafirowym, które świetnie chroni przed porysowaniami oraz tłustymi paluchami. Niezły wynik, ale jak na sprzęt z najwyższej póły zdecydowanie za słaby. O wiele tańszy Huawei Watch może pochwalić się rozdzielczością 400 x 400 pikseli i zagęszczeniem pikseli na cal na poziomie 286 ppi (najlepszy wynik spośród wearables z Android Wear). Tak na marginesie- odwołana druga generacja LG Watch Urbane miała zostać wyposażona w wyświetlacz 480 x 480 pikseli z zagęszczeniem 348 ppi.

Odklejając się od ekranu- na moc obliczeniową nie ma co narzekać. Dwurdzeniowy Intel Z34XX o taktowaniu na poziomie 1.6 GHz, wsparty 1 GB pamięci operacyjnej RAM nie powinien zamulać. Od takiego sprzętu wymaga się niczym niezakłóconej, stabilnej i błyskawicznej pracy przez cały okres użytkowania. Tag Heuer Connected można sparować ze smartfonami z Androidem 4.3+ lub iOS w wersji 8.2+.
Producent zaimplementował żyroskop, czujnik wychylenia, mikrofon i 4GB pamięci wewnętrznej. Nie znajdziemy tu natomiast odbiornika GPS, pulsomierza i innych bajerów dobrze znanych z „zabawkowych” smartwatchy. Poza tym sprzęt może komunikować się ze smartfonem za pomocą modułu Bluetooth 4.1 lub Wi-Fi 802.11 b/g/n. Wszystko zasilane jest 410 mAh baterią, która według producenta, ma wystarczyć na cały dzień pracy, a średnio wytrzymuje 26 godzin. Całość oczywiście spełnia normę IP68.

Tag Heuer Connected
Tag Heuer Connected

Tag Heuer Connected- Jak się nosi 1,5k dolarów?

Wygodnie i dumnie. 46 mm koperta o wadze 52 gramów i grubości 12,8 mm czyni z Connected komfortową bestię. Wymiary są mocno wzorowane na zwykłych czasomierzach, więc tutaj nie znajdziemy żadnych anomalii. Kopertę wykonano z tytanu, a jej spasowanie stoi na najwyższym poziomie, wręcz mistrzowskim (za coś przecież płacimy grube hajsy, prawda?). Do tego dochodzą wymienialne paski w różnych kolorach.

Tag Heuer Connected dostępne paski
Tag Heuer Connected dostępne paski

Tag Heuer robi ukłon w stronę konsumenta

Tag Heuer oferuje 2 letni okres gwarancji, po którym możemy oddać Connected i za dopłatą 1,5 tysięcy dolarów wybrać sobie nowy, zwykły zegarek Carrera (którego koszt wynosi ok. 3 tysięcy dolarów). Całkiem opłacalny biznes. Taka furtka bezpieczeństwa zarówno dla producenta, jak i konsumenta, gdyby okazało się, że smartwatche nie zawojują rynku, a są jedynie kolejną, szybko przemijającą modą.

Tag Heuer Connected- Na skróty

 • 1,5-calowy ekran LTPS LCD 360 x 360 pikseli 240 ppi;

 • Dwurdzeniowy procesor Intel Z34XX 1.6 GHz;

 • 1 GB pamięci operacyjnej RAM;

 • 4 GB pamięci wewnętrznej ROM;

 • Moduły: Bluetooth 4.1, Wi-Fi 802.11 b/g/n

 • Sensory: żyroskop, czujnik wychylenia, mikrofon;

 • 410 mAh bateria (1 dzień pracy);

 • Kompatybilny z Androidem 4.3+ lub iOS 8.2+

 • Tytanowa koperta;

 • Cena: 1,5 tysięcy USD (około 6 tysięcy PLN).

Tag Heuer Connected
Tag Heuer Connected

Plusy Tag Heuer Connected

 • Niezwykła jakość wykonania;

 • Luksusowy wygląd;

 • Tarcze zegarka w świetnej rozdzielczości;

 • Możliwość wymiany po 2 latach użytkowania.

Tag Heuer Connected
Tag Heuer Connected

Minusy Tag Heuer Connected

 • Zbyt drogi;

 • Zwykły system Android Wear;

 • Wyświetlacz mógłby być lepszy;

 • Brak GPS.

 


Udostępnij:Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Reddit0Share on Tumblr0Digg thisShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Email this to someonePrint this page

One thought on “Tag Heuer Connected- Inteligentny zegarek za 1,5 tysięcy dolarów z drobnymi mankamentami

 1. Od sprzętu z tej półki oczekiwałbym raczej braku tytułowych mankamentów. Choćby brak GPS, który w wearable tej klasy wydaje mi się core. No i ten Android ech. Zegarek godny uwagi ale raczej nie dla osoby, która tańczy z Mieszkiem i Chrobrym 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *