Here One to słuchawki, które zostały stworzone w Doppler Labs. Firma powstała w 2013 roku mając na celu tworzenie bardziej immersyjnych urządzeń, niż te które można dostać na rynku. Owocem tego projektu są inteligentne słuchawki, które gwarantują nam doznania z innej półki.

Gdzie te innowację?

Here One to system, dzięki któremu odtwarzane dźwięki miksowane są z tymi, pochodzącymi z otoczenia. Inżynierowie z Doppler Labs poszli więc w kompletnie innym kierunku i zamiast izolować dźwięki z zewnątrz aby osiągnąć maksimum doznań płynących ze słuchania muzyki, skupili się na wzmocnieniu niektórych z nich i wycięciu pozostałych. Najlepsze jest to, że mamy nad tym pełną kontrolę. Rozwiązanie to dało kompletnie nowe możliwości. System zbiera dźwięki z otoczenia i przetwarza, dając szeroki wachlarz modyfikacji. Przykładowo będąc na koncercie rockowym możemy za pomocą systemu obciąć docierające do naszych uszu wysokie częstotliwości. Słuchanie muzyki podczas jazdy na rowerze nie będzie stanowiło już tak ogromnego zagrożenia, ponieważ bez problemu możemy dopasować poziom dźwięku z otoczenia i zmiksować go z obecnie odtwarzanym kawałkiem.

O samym urządzeniu słów kilka

Here One to w uproszczeniu zestaw składający się z dwóch bezprzewodowych słuchawek, które łączą się ze smartfonem za pomocą Bluetooth. Dzięki systemowi możemy słuchać muzyki, odbierać połączenia, redukować niechciane dźwięki pochodzące z otoczenia, wzmacniać wybrane z nich, korzystać z Siri oraz Google Now. Wbudowana bateria pozwala na korzystanie z urządzenia do 4 godzin. W porównaniu do poprzedniej wersji, czyli Hear Active, urządzenie dostało trochę nowych bebechów. Poprzednia wersja do przetwarzania informacji korzystała z pojedynczego procesora, w Here One jest ich już więcej. Mikrofonów odpowiedzialnych za zbieranie otaczających nas dźwięków również znajdziemy więcej w nowszej wersji. Mamy więc już lepsze przetwarzanie informacji oraz precyzyjniejsze zbieranie danych. Jeśli chodzi o żywotność urządzenia to jest ona bardzo podobna do Here Active – Nowy system dostał mocniejsze baterię, lecz processing jest bardziej energożerny. W efekcie zasilanie daje ten sam czas użytkowania.

Here One jako aparat słuchowy?

W Here One znajdziemy tryby znane z poprzedniej wersji, czyli: „airplane” oraz „office”. Oprócz tego możemy się pobawić w nakładanie na słyszane dźwięki echa, pogłosu i innych ciekawych efektów. Główną zaletą urządzenia jest możliwość dopasowania do naszego organizmu. Warto nadmienić, że można dopasować sposób odtwarzania dźwięków każdej słuchawki z osobna. Przykładowo, jeśli osoba ma problemy z jednym uchem (gorzej wyłapuje niektóre częstotliwości), nie ma problemu – wystarczy pobawić się equalizerem i problemy znikają. Czy Here One zastąpi aparat słuchowy? Nie. Jeszcze nie teraz, lecz nie ukrywając urządzenie ma ogromny potencjał i chcąc nie chcąc zmierza w tym kierunku.

Adaptive Filtering

Jedną z ciekawszych opcji w urządzeniu jest „Adaptive Filtering” czyli automatyczne dopasowanie poziomów filtrowania. Wyobraźmy sobie taką sytuację. Idziemy zatłoczoną ulicą miasta z naszym dobrym kumplem. Here Oneustawiliśmy na izolację niskich częstotliwości by móc słyszeć naszego kolegę a nie warkot silników samochodów. W pewnym momencie na ulicy pojawia się samochód uprzywilejowany z włączoną syreną. Normalnie, aby uzyskać jakiś efekt w związku z pojawieniem się nowego niechcianego dźwięku, musielibyśmy sięgnąć do kieszeni, wyjąć naszego smartfona i pogrzebać w ustawieniach. Adaptive Filtering robi to za nas – automatycznie i inteligentnie. CEO Doppler Labs ryzykuję nawet stwierdzeniem, że zanim nasze uszy, tzn. mózg rozpozna dźwięk syreny, Here One już zdąży go wyizolować – nie zaburzając prowadzonej rozmowy. Urządzenie dostępne jest w pre – orderze w dwóch wersjach kolorystycznych: białym i czarnym. Za zestaw zapłacimy 299 $.

Dodaj komentarz